صندوق پول فروشگاهی , دستگاه چاپگر بارکد و بارکد خوان فروشگاهی

صندوق پول فروشگاهی

کشو پول وسیله ای است قسمت بندی شده برای نگه داری با امنیت و مرتب پول و وجه های نقدی، که جایگاه پول با ارزش هاس مختلف را دارا می باشد. کشو پول ها با کابل به فیش پرینتر وصل می شود و در دوحالت مختلف باز می شود؛ ۱: دستی، ۲: اتوماتیک (وابسته به فیش پرینتر) به این معنا که هر موقع که فاکتور صادر شد کشو پول بصورت خودکار باز می شود. بعضی از آنها دارای صدا یا زنگ می باشد به این صورت که وقتی کشو پول باز می شود زنگی به صدا در می آید که به اصطلاح به آن Bell  گفته می شود. کشو پولهایی که دارای ریلهای آهنی و گیره های اهنی هستند کیفیت و استحکام و مقاومت بیشتر و بهتری دارند.

 

 

پرینتر و چاپگر بارکد فروشگاهی

لیبل پرینتردستگاه لیبل پرینتر که از آن به چاپگر بارکد هم نام میبرند دستگاهی است که از ان برای چاپ بارکد،یا نوشته یا هر علامتی بر روی لیبل های پشت چسب دار استفاده می شود که این لیبل ها را بروی اجناس چسبانده که سبب شناسایی محصول و به دنبال آن ردیابی انواع محصول میشود.

دستگاه لیبل پرینتر با عنوان هایی مانند چاپگر بارکد، , پرینتر بارکد ,  بارکد زن و بارکد پرینتر نام برده می شود. لیبل پرینتر در دو دسته چاپگر صنعتی و بارکد پرینتر رومیزی نقسیم می گردند.

 

پرینتر بارکد صنعتی

چاپگرهای بارکد صنعتی Industrial Barcode Printer : به علت داشتن سرعت بسیار بالا و کیفیت چاپ عای که  دارند بهترین و مناسب ترین گزینه برای انتخاب کاخانه جات و کارگاه ها می باشد زیرا توانایی چاپ در حجم خیلی زیاد در روز رو هم دارامی باشند.

چاپگر بارکد رومیزی

بارکد پرینتر Desktop Barcode Printer بر خلاف چاپگرهای صنعتی، این چاپگر های رومیزی توانایی چاپ لیبل در روز کمتر از ۳۰۰۰ عدد می باشد، اما کیفیت چاپ آن بالا است و برای اداره جات و مکان های کوچک مانند تولیدی ها گزینه اقتصادی می باشد.

انواع چاپگر و پرینتر های بارکد از نظر تکنولوژی چاپ

لیبل پرینتر ( چاپگر بارکد یا پرینتر بارکد ) به دو صورت حرارتی مستقیم و غیر مستقیم میباشد برای چاپ و پرینت کردن بارکد و لیبل های که با حرارت مستقیم کار می کنند نیاز به ریبون ندارند اما پرینتر بارکد و لیبل های که به صورت غیرمستقیم  میباشد نیاز به ریبون دارند .

دستگاه بارکد خوان فروشگاهی

تنوع زیادی هم در نحوه کارکرد , تکنولوژی تولید و شکل ظاهری دستگاه بارکد خوان فروشگاهی وجود دارد . ما در اینجا انواع دستگاه بارکد خوان فروشگاهی را بر اساس مکانیزم و فناوری استفاده شده برای خواند بارکد را شرح میدهیم . که عبارتند از :

دستگاه بارکد خوان نوری

دستگاهای بارکد خوان نوری: سرعت بالا و عملکرد مناسب اما تشخیص و دقت پایین نسبت به خطی ها دارند. مصرفشان در مکان هایی نیازمند به سرعت عمل بالا می باشد.

دستگاه بارکد خوان تصویری

دستگاه های بارکد خوان تصویری ( دوربین دار): این دستگاه ها بارکد را اسکن می کنند که از سرعت و دقت بالایی برخوردارند.

انواع بارکد

در کل دو نوع بارکد وجود دارد بارکد های یک بعدی که به شکل خط های نازک و یا پهن عمودی در کنار هم قرار گرفته و پایین آن اعداد و کدهای مخصوصشان نوشته شده است و نوعی دیگر آن بارکدهای دو بعدی که به آنها QR  هم گفته می شود، می باشند.

انتخاب نوع دستگاه بارکد خوان بر اساس نوع بارکد

بارکد های دوبعدی را فقط دستگاه های بارکدخوان تصویری و دستگاه های بارکد خوان چندپرتو تشخیص می دهد. از اینروه لازم است در هنگام خرید دقت داشته باشید.

مزیت های دستگاه بارکد خوان فروشگاهی تصویری

دستگاه های بارکدخوان فروشگاهی تصویری که قابلیت خواندن بارکد های یک بعدی و دوبعدی را دارند از نوع لیزری خطی می باشند و قابلیت خواندن بارکدهای آسیب دیده را دارند.

دستگاه بارکد خوان لیزری

دستگاه های بارکد خوان لیزری چند پرتویی که پیش تر نام آن آوره شد، نوعی سیستم از بارکد خوان ها می باشد که از لحاظ ظاهری با فرخاون های معمولی فرق دارند، سرعت عمل بسیار بالا و تشخیص فوق العاده از مشخصات بارز این نوع از بارکدخوان ها می باشد، که بعضی از آنها توانایی اسکن۱۸۰۰ خط در ثانیه را دارد.

دستگاه بارکد خوان بیسیم

از جهتی دیگر دستگاه های بارکد خوان دو نوع بیسیم و باسیم را دارا می باشند. انواع دستگاه بارکد خوان فروشگاهی بیسیم آن دارای باتری های لیتیومی هستند که مشخصه های طول زمان نگهداری شارژ و زمان لازم برای شارژ مجدد باتری متفاوت است. دستگاه ای بارکد خوان بیسیم در مجمو عه ای با کارایی های فاصله دارد، مانند فروشگاه ها زنجیره که دارای قفسه ها و بخش هایی مختلف زیاد و انبار و سوله های بزرگ هستند.

[huge_it_portfolio id=”6″]

سایر محصولات فروشگاه اینترنتی باربد : انواع دستگاه نوبت دهی – دستگاه پیجر گارسون – دستگاه کامپیوتر بدون کیس – انواع تجهیزات بانکی شامل دستگاه تست اسکناس – پرفراژ چک – پول شمار و….دستگاه لیبل پرینتر – پرینتر حرارتی